سبکی برای زندگی (برداشت قاعده ای از حادثه کربلا )

 

او باید قیام می کرد تا سبک زندگی دینی را به جامعه امت جدش ، رسول الله (صلی الله علیه و آله ) برگرداند . او اظهار می کند که والسلام علی الاسلام اذ قدبلیت … که امام (علیه السلام)  با به قدرت رسیدن یزید این پیش بینی را می کند که سبک زندگی دینی با به قدرت رسیدن یزید از بین خواهد رفت .
زمانه ما نیز کنون است و اگر به دید خوشبینانه نگاه کنیم می گوییم سبک دینی هنوز برپاست و در حال پیکار با سبک زندگی غیر دینی است ولی اگر بخواهیم به دید واقعی نگاه کنیم اصلا سبک زندگی دینی در جامعه حاکم نیست که بخواهد در پیکار با سبک زندگی غیر دینی ( برگرفته از سبک های زندگی غربی و شرقی ) باشد .
با بودن حاکم صالح و نیز سران قوه ای آزاده که نمی توان گفت که جامعه نیز دینی شده است که این ادعایی بدون دلیل است .
پس حسین (علیه السلام)  باید در عصر خویش قیام میکرد تا سبک زندگی دینی را در جامعه حاکم کند ؛ همان چیزی که ما بعد از قرن ها هنوز به آن نیاز داریم .
از ائمه (علیهم السلام)  اینگونه نقل شده است که ما قواعد کلی را بیان می کنیم شما آن را فروع فروع ( مصداق یابی ) کنید (عَلَیْنَا إِلْقَاءُ الْأُصُولِ إِلَیْکُمْ وَ عَلَیْکُمُ التَّفَرُّع‏ : روایت امام رضا(علیه السلام)  )  که میتوان اینگونه برداشت کرد که تمام این قواعد تا ابد هادی انسان به سوی سعادت است ولیکن انسان هایی را می طلبد که تطبیق قاعده بر مصداق کنند .

همچنین ببینید

آثار جسمانی و روانی رضایت زناشویی

آثار جسمانی و روانی رضایت زناشویی

رضایت زناشویی به عنوان یکی از مولفه های رضایت از زندگی، بسیار مورد توجه اندیشمندان در علوم انسانی قرار گرفته است. در این نوشتار به بیان آثار جسمانی و روانی رضایت زناشویی می پردازیم. با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.